_

لیفتینگ با نخ

_

لیفتینگ با نخ (لیفت با نخ) مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بسیاری از افراد دوست دارند که لیفتینگ در ناحیه صورت خود انجام دهند تا جوانتر شوند. شاید برخی به علت زمان طولانی جهت بهبود پس از انجام عمل جراحی لیفتینگ استاندارد از این کار صرف نظر می‌کنند. امروزه لیفتینگ با نخ (لیفت با نخ) یا سوچور لیفت ابزار سودمندی است که در لیفت در محور عمودی صورت کمک کننده است.

برترین‌ها: لیفتینگ با نخ با روشی بسیار کم تهاجم به پزشک شما اجازه می‌دهد با هنری ویژه پوستتان را فقط در ۳۰ دقیقه بالا بکشد. این تکنولوژیِ خارق العاده، اما واقعی بوده و پنجره‌ای تازه را در علم زیبایی رو به شما باز نموده است. این تکنیک هیچ گونه اسکاری بر جای نگذاشته و به شکلی موفقیت آمیز در تمام نواحی صورت و گردن قابل استفاده بوده و ظاهری جوانتر به فرد می‌دهد مدت زمان بهبود ناچیز بوده و بیمار سریعا به زندگی اجتماعی خود باز می‌گردد.

امروزه لیفتینگ با نخ (لیفت با نخ) یا سوچور لیفت ابزار سودمندی است که در لیفت در محور عمودی صورت کمک کننده است.
بهتر است این روش به عنوان یک روش کم تهاجم و اولیه در نظر گرفته شود. از نظر هزینه، هزینه کمتر و دوران نقاهت کوتاه تری دارد بسیاری از جراحان زیبایی از لیفتینگ با نخ (لیفت با نخ) تحت عنوان: Lunchtime lift or weekend face lift نام می‌برند. زیرا اغلب انجام این کار فقط حدود یک ساعت طول می‌کشد.

لیفتینگ با نخ

برای لیفتینگ با نخ (لیفت با نخ) چه چیز‌هایی را باید در نظر گرفت؟

روند پیری پوست زمانی است که بافت زیر پوستی از دست رفته و پوست دچار افتادگی چروک و شلی می‌شود. به دنبال یائسگی این امر تشدید می‌شود و کلاژن که یک پروتین ساختاری در پوست است قدرت کشسانی و جوانی پوست بر عهده آن است کاهش می‌یابد. با افزایش سن کلاژن کاهش یافته، چربی پوست کاهش یافته و پوست دچار پیری می‌شود.

مثلث جوانی

امروزه راه حل جوانی با نمای طبیعی توسط نخ‌های سوچور لیفت ایجاد شده است. در گذشته تزریق فیلر و استفاده از جراحی‌های تهاجمی از جمله روش‌های جوانسازی بود.

افراد کاندید برای لیفتینگ با نخ

ایده آل‌ترین افراد برای اینکار افرادی هستند که نشانه‌های پیری اندکی در صورتشان ایجاد شده و نیاز به لیفتینگ با نخ مختصر دارند. اغلب اینکار در بین زنان با میانگین سنی ۳۵ تا ۴۵ سال دیده می‌شود این افراد به علت افتادگی پوست در ناحیه فک در قسمت میانی صورت یا به علت تورم زیر چشم‌ها یا ناحیه گردن این کار را انجام می‌دهند. افراد پیر از این روش به جای جراحی‌های سنگین استفاده می‌کنند تا یک پشتیبان برای نواحی افتاده پوست خود قرار دهند تا پوست بالاتر رود.

از دیگر کاندید‌های این روش افرادی هستند که لیفتینگ صورت و گردن به روش جراحی روتین انجام دادند و اکنون دچار مختصری افتادگی پوست شدند. بسیاری از پزشکان از این روش در کنار سایر روش‌های درمانی استفاده می‌کنند که شامل لیفتینگ چانه، گردن یا ابرو و … است، در صورتی که تمایل به انجام این کار دارید باید از عوارض و خطرات این کار آگاه باشید.

در این روش نخ‌های مخصوص وارد پوست نواحی افتاده صورت شامل ابرو، چین نازولبیال یا خط خنده، یا گردن شده و آن‌ها را بالا می‌کشد.به طور خلاصه سوچور لیفت جهت موارد زیر کاربرد دارد :

  • لیفت پیشانی و ابرو
  • لیفت قسمت میانی صورت
  • افتادگی نیمه پایین صورت
Dr-Amir-Hashemlou-2

رزرو وقت زاویه سازی صورت

یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه ساعت16 الی 20
  • آدرس : جردن،بن بست تابان شرقی،پلاک ۴,طبقه اول

پروسه عمل لیفتینگ با نخ

ممکن است پزشک توصیه کند از نیمه شب قبل چیزی نخورید؛ و براساس شرایط فرد ممکن است آنتی بیوتیک خوراکی قبل از عمل تجویز شود.در این روش در نقاط تعیین شده‌ای جراح سوراخ‌های کوچکی ایجاد کرده و سوزن نخ لیفتینگ را از این سوراخ‌ها وارد بافت می‌کند.قسمت انتهایی نخ در نواحی بافتی گیر افتاده و به صورت قلاب شده و ناحیه را بالا می‌کشد. در این روش از برش پوست و لوازم جراحی، چون قیچی خبری نیست؛ لذا هیچ گونه اسکاری به جا نمی‌گذارد و به لیفتینگ مرسوم صورت کمک شایانی می‌کند.

مکانیسم عملکرد سوچور لیفت

  • صفحه‌ای برای تقویت و محافظت از پوست و تقویت آن ایجاد می‌کند.
  • ایجاد صفحه محافظ در زیر درم برای تقویت کلاژن سازی

دو روش مرسوم برای این عمل وجود دارد:

۱. Counter thread liftead

تفاوت عمده دو نوع نخ در نحوه طراحی آن‌ها است که نوع اول یک جهته بوده و در یک جهت لیفتینگ انجام می‌دهد.

۲. Aptos Thread lift

دو جهته است.

لیفت صورت بدون جراحی

COUNTER

از جنس پلی پروپیلن شفاف است که سالیان سال با اهداف متفاوتی درطب کاربرد داشته است. در طول نخ دندانه‌های کوچکی دارد که موجب گیر کردن آن در بافت شده و به جراح کمک می‌کند تا راحت‌تر پوست افتاده را بالا بکشد و لیفت کند.

APTOS

در این نوع در تمام طول نخ دندانه‌هایی وجود دارد که به بالا کشیدن بافت گونه کمک شایانی می‌کند. این نخ‌ها در سال ۲۰۰۴ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه جهت لیفت قسمت میانی صورت و ابرو و گردن دریافت کرد.

انواع نخ سوچور لیفت

جنس این نخ‌ها از پلی دیوکسانون است که کاملا با بافت زنده سازگار بوده و در نخ بخیه جراحی به کار می‌رود و سال هاست در سراسر دنیا مورد استفاده است و پس از ۶-۱۲ ماه توسط بدن جذب می‌شود و باعث بهبود و ترمیمی موثر در بافت زیرین می‌شود.

این نخ‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که با وجود ظرافت قابلیت و قدرت زیادی در بالا کشیدن پوست و امر لیفتینگ دارند و بر سه نوع اند.

  • Monofilament
  • COGGED) BARBED)
  • ۳D

نوع اخیر سه بعدی نیز نامیده می‌شود. هرکدام مورد استفاده خاص خود را دارند.

روش‌های گوناگونی برای این عمل وجود دارد. روش بسته از دیگر روش‌ها بهتر است و در نواحی گوناگون پوست فیکس می‌شود تا به آخرین ناحیه مورد نظر برسد. در روش باز جراح از لوازمی جهت آماده کردن مسیر لیفتینگ در زیر پوست استفاده کرده، لذا پس از بالا کشیدن نخ نتیجه ماندگارتر خواهد بود. برخی از جراحان از تلفیقی از دو روش برای لیفتینگ با نخ استفاده می‌کنند. براساس سن و میزان افتادگی از ۲-۲۰ نخ لیفتینگ ممکن است به کار برند.ممکن است پروسه در کلینیک سرپایی یا گاه بیمارستان انجام شود و چون تهاجم اندکی دارد نیاز به بیهوشی عمومی نیست.گاه داروی ضد اضطراب خوراکی قبل عمل تجویز می‌شود.

زمان بهبود

جراح تمامی پروسه بعد عمل را برای شما توضیح می‌دهد و عرض ۲۴ ساعت به فعالیت‌های عادی و روزانه بر می‌گردید.7 روز بایستی از غذا‌های نرم استفاده شود. برای کنترل درد می‌توان از استامینوفن استفاده کرد و به دلیل احتمال ایجاد کبودی نبایستی از بروفن استفاده شود.بهتر است سر در ۲۴ ساعت اول بالاتر از تنه باشد تا از ایجاد ورم جلوگیری کند. از ۲۴ ساعت پس از عمل می‌توان فعایت روزانه و نه فعالیت‌های سنگین را شروع کرد.

حال اختصاصا به بهترین نوع سوچور لیفت می‌پردازیم:

Soft silhouette

نخ سیلوئت نرم به شکل نوعی نخ بخیه قابل جذب طراحی شده، این نخ ساخت کشور آمریکا بوده و حاصل ۶ سال بررسی در جراحی زیبایی می‌باشد. در عرض ۳ سال اول ۱۳۰۰۰۰ مورد سوچورلیفت با این نخ انجام شد.فعالیت لیفتینگ به محض استفاده از نخ سیلوئت شروع شده و قابل ملاحظه است.

فعالیت دوباره سازی کلاژن

زمانی که از نخ سیلوئت استفاده می‌شود فعالیت کلاژن سازی مجدد به شکل تدریجی رخ داده لذا نتایج طبیعی خواهد داشت.امروزه بازسازی مثلث جوانی صورت بدون نیاز به جراحی تهاجمی از طریق حجم دهی و تحریک ساخت مجدد کلاژن با استفاده از تکنولوژی سیلوئت نرم امکان پذیر شده است.تکنولوژی سوچور با سیلوئت بر اساس ۶ سال مطالعه در بخیه تعلیقی در جراحی زیبایی و ترمیمی کاربرد داشته و لیفت سیلوئت خوانده می‌شود. این روش اولین روشی بود که در بین سوچور‌های معلق در سال ۲۰۰۶ توسط FDA تاییدیه گرفت و بسیاری از متخصصین و جراحان زیبایی بهترین نتایج را از این روش مشاهده کردند.