_

تزریق چربی به روش نانوفت

_

نانوفت شکل مایع از چربی فرآوری شده بدن است. در حقیقت چربی‌ها فشرده و فرآوری می‌شوند و هرآنچه باقی می‌ماند مایعی حاوی حجم بالایی از سلول‌های بنیادی ا‌ست. سلول‌های بنیادی سلول‌هایی نامتمایز و بیولوژیک هستند که می‌توانند به سلول‌های تخصصی اشتقاق یابند و یا طوری تقسیم شوند که دست به تولید سلول‌های بنیادی بیشتری بزنند. سلول‌های بنیادی نقش مهمی در احیای دوباره بافت‌های آسیب دیده دارند.
برترین‌ها: نانوفت شکل مایع از چربی فرآوری شده بدن است. در حقیقت چربی‌ها فشرده و فرآوری می‌شوند و هرآنچه باقی می‌ماند مایعی حاوی حجم بالایی از سلول‌های بنیادی ا‌ست.

سلول‌های بنیادی سلول‌هایی نامتمایز و بیولوژیک هستند که می‌توانند به سلول‌های تخصصی اشتقاق یابند و یا طوری تقسیم شوند که دست به تولید سلول‌های بنیادی بیشتری بزنند. سلول‌های بنیادی نقش مهمی در احیای دوباره بافت‌های آسیب دیده دارند.تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ توسط دکتر تونارد ورپائل انجام شد، بهبودی چشمگیر در کیفیت پوست آن هم تنها ۶ ماه پس از تزریق سطحی چربی به روش نانوفت در لایه‌های بالایی پوست را نشان داد؛ بنابراین بسیاری از متخصصین علم زیبایی‌شناسی از روش نانوفت در جهت جوانسازی پوست صورت و دست بهره بردند.

تزریق چربی به صورت

مزایا و معایب تزریق چربی به روش نانوفت

مزایا

  • تاثیر بسیار طولانی مدت
  • دارا بودن مواد کاملاً طبیعی
  • عمل جراحی سرپایی، حداقل میزان سختی برای بیمار و دوره نقاهت کوتاه
  • حداقل نیاز به هرگونه شکاف ناشی از عمل جراحی و میزان عوارض پایین
  • زخم‌های کوچک در ناحیه برداشت چربی و بدون هرگونه زخم اضافی در ناحیه دریافت‌کننده چربی
  • رسیدن به بهبودی در هر دو ناحیه برداشت و دریافت چربی

معایب

طی کردن روند جراحی ضروری است و این فرآیند به دلیل استخراج چربی از ناحیه برداشت، سختی‌هایی را برای فرد به وجود می‌آورد.

چگونگی انجام تزریق چربی به روش نانوفت

ابتدا بافتی از چربی از هر قسمت از بدن (در اغلب موارد از شکم و یا ناحیه داخلی ران پا) برداشت می‌شود. در مرحله بعدی این چربی پس از شستشو با محلول نمک، فرآوری و سپس به طور سطحی با چندین تزریق به سراسر محلی که به چربی نیاز دارد، وارد بدن می‌شود. این تزریق با سوزن بسیار تیز و نازک ۲۷ G انجام می‌شود.

Dr-Amir-Hashemlou-2

رزرو وقت زاویه سازی صورت

یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه ساعت16 الی 20
  • آدرس : جردن،بن بست تابان شرقی،پلاک ۴,طبقه اول

تزریق چربی به روش نانوفت چه نتایجی دارد؟

تزریق چربی به روش نانوفت تاثیر مفید و جوان‌کننده‌ای بر روند پا به سن گذاشتن و بر پوست‌های آسیب دیده دارد (پوست‌هایی که بر اثر تابش آفتاب و یا رنگ رفتگی آسیب دیده‌اند). سلول‌های درون چربی تزریق شده توانایی “بازسازی” بافت‌های آسیب‌دیده را دارند و می‌توانند سلول‌های پوستی را تحریک کنند تا قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشند و فقدان پروتئین‌های مورد نیاز را جبران کنند.

هزینه تزریق چربی

چه کسی برای انجام چنین تزریقی مناسب است؟

هر شخصی که پوستی آسیب‌دیده و یا پا به سن گذاشته دارد. این فرد بایستی برای انجام تزریق نانوفت در بدن خود به قدر کافی چربی داشته باشد (به میزان چند میلی متر برای بخش کوچک و میزان ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر برای تمام صورت
نواحی که بیشترین میزان تزریق به روش نانوفت را داشته‌اند:

  • صورت
  • دست‌ها
  • گردن و سینه

چه کسی برای انجام چنین تزریقی مناسب نیست؟

افرادی که دچار کم اشتهایی هستند و یا ورزشکارانی که در آن‌ها هیچگونه چربی برای برداشت دیده نمی‌شود.

چگونه برای انجام این تزریق آماده شویم؟

آماده‌سازی بخصوصی برای پشت سر گذاشتن این فرآیند وجود ندارد.

نانوفت چگونه تزریق می‌شود؟

تزریق نانوفت معمولاً با بیهوشی موضعی انجام می‌شود. تنها در صورتی از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود که فرآیند یا عمل دیگری نیز در روند تزریق دخیل باشد.ناحیه برداشت چربی همیشه تحت تاثیر ترکیبی از بیهوشی عمومی و آدرنالین قرار می‌گیرد تا از میزان ناراحتی‌ها و کبودی‌های پس از عمل کاسته شود.

برونکشی چربی: چربی با جراحی پلاستیک از هر قسمت از بدن که در آن به اندازه کافی چربی وجود داشته باشد برداشت می‌شود؛ در اغلب موارد این ناحیه شامل شکم یا جلوی ران می‌شود، اما همچنین می‌توان از نواحی پشت زانو، ران، لگن و یا چربی‌های پهلو نیز استفاده کرد.
پس از بیهوشی عمومی که میزان خونریزی در آن ناحیه به خصوص را به حداقل می‌رساند، با ایجاد شکافی کوچک و با استفاده از سوزنی کُند و ایجاد چندین سوراخ، چربی بیرون کشیده می‌شود. پس از بیرون کشیدن چربی، محل شکاف با یک بخیه قابل تجزیه بسته می‌شود.

فرآوری: چربیِ به دست آمده شسته و در خون، روغن و ماده بیهوشی جداگانه فرآوری می‌شود.
امولسیون‌سازی چربی با ۳۰ مرتبه انتقال آن میان دو سرنگ ۱۰ سی‌سی که به وسیله رابطی به خصوص به هم متصل هستند، صورت می‌پذیرد.

تزریق نانوفت: چنانچه عمل با بیهوشی موضعی انجام شود، پس از برقراری بیهوشی موضعی روی ناحیه دریافت کننده، با سوزن بسیار نازک ۲۷ G و یا سرنگ، چربی را به آن ناحیه تزریق می‌کنیم. چنانچه عمل با بیهوشی عمومی انجام شود، بیهوشی موضعی تزریق نخواهد شد چرا که در برخی موارد رویت شده که بیهوشی موضعی اثری منفی روی میزان به جا مانده چربی تزریق شده می‌گذارد

تزریق چربی به روش نانوفت

تفنگ تزریق چربی (MAFT-gun): جهت تزریق، از تفنگ تزریق چربی استفاده می‌کنیم. این دستگاه اختراع بدعت‌آمیز دکتر لین از تایوان است. این دستگاه با تزریقاتی به قطر تنها یک میلیمتر، تزریقی با ثبات، دقیق و موشکافانه را ممکن می‌سازد.برخلاف میکروفت، اثر نانوفت معمولا با تاخیری ۴ هفته‌ای تا ۳ ماهه پدیدار می‌شود.

عمل تزریق چربی به روش نانوفت به چه ترتیب است؟

این عمل به صورت عملی خود اتکا و به صورت سرپایی انجام می‌شود.

در دوران نقاهت انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

تزریق چربی به روش نانوفت به ندرت باعث هرگونه ورم، کبودی و یا درد می‌شود.

نتایج به دست آمده از این روش تا چه مدت باقی می‌مانند؟

این روش بسیار جدید است و هنوز نمی‌توان پاسخ معقولی به این سوال داد.